Dlaczego Warto Pić Kombuchę?
10.jpg

Dlaczego warto pić kombuchę i dlaczego kombucha zyskuje popularność?

W trzech słowach odpowiedziałabym "bo jest pyszna" albo ewentualnie "bo jest zdrowa" ale dla ciekawych mam trochę obszerniejsze wyjaśnienie.

Myślę, że kombucha odzyskuje popularność z wielu powodów. Na pewno jedną z przyczyn jest wzrastająca świadomość ludzi dotycząca zbalansowanego i zdrowego odżywiana się. Świadomy powrót do produktów fermentowanych, znanych ludzkości już od tysięcy lat, jako forma konserwacji jedzenia, oczyszczania go z toksyn, czynienia go bardziej przyswajalnym dla organizmu, a także nadawania mu wyjątkowego smaku.

Oprócz tego kombucha znana jest ze swoich prozdrowotnych właściwości, głównie za sprawą kwasów organicznych (kwasu glukonowego, kwasu glukuronowego, kwasu mlekowego, kwasu octowego), witamin z grupy B i witaminy C.

Kombucha sprzyja poprawie odporności organizmu, procesom trawiennym, detoksowi organizmu, stymuluje metabolizm, wzmacnia i w sposób naturalny dodaje energii. Niepasteryzowana kombucha jest uważana za napój probiotyczny, ze względu na mikroorganizmy w niej zawarte. Na Dalekim Wschodzie, skąd pochodzi jest nazywana eliksirem życia.

Dodatkowo kombucha wspomaga pracę jelit, a warto wspomnieć, ze jelita są często nazywane naszym "drugim mózgiem". Bakterie jelitowe komunikują się z mózgiem za pomocą neuroprzekaźników. Jednym z nich jest serotonina, która w dominującej ilości jest produkowana właśnie w jelitach! To właśnie ona uczestniczy w przesyłaniu impulsów miedzy komórkami nerwowymi, komunikując się z mózgiem. Za jej pośrednictwem dostajemy informację między innymi o tym jak się czujemy, np. bardzo szczęśliwi, tylko trochę, czy może wcale?

Można łatwo zaobserwować, że ludzie coraz częściej szukają produktów naturalnych, pochodzących z odpowiedzialnych upraw, jako alternatyw dla wysokosłodzonych napojów. Poza tym kombucha doskonale sprawdza się również jako zamiennik piwa, lub innych napojów gazowanych alkoholowych i bezalkoholowych. Jest lekko musująca i bardzo orzeźwiająca.

Na koniec dodam tylko, że od lat piję kombuchę regularnie i osobiście bardzo polecam. Czuję się świetnie, praktycznie nie choruję, mam wzorowy metabolizm i bardzo stabilną energię w ciągu dnia.

Może to geny, może to miłość płynąca od rodziny i bliskich, może dieta, może spędzanie każdej wolnej chwili w pobliżu natury, może joga, może medytacja, ale mam też wielkie przekonanie, że przyczyniła się do tego również kombucha.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl